Integracja w naszym przedszkolu

Integracja dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i dzieci w normie rozwojowej w środowisku rówieśniczym stwarza każdemu dziecku optymalne warunki rozwoju. W naszej placówce funkcjonuje pięć grup z oddziałami integracyjnymi.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna jest udzielana w przedszkolu, aby wspierać potencjał rozwojowy dziecka, a także stworzyć warunki do jego aktywnego uczestnictwa w życiu przedszkola i środowisku społecznym.

Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne

W pracy z dziećmi wykorzystujemy Metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Opiera się ona na ćwiczeniach – zabawie – relacjach z drugą osobą. Jej celem jest m.in. doświadczanie ruchu, kontaktu emocjonalnego, fizycznego i społecznego.

Dlaczego warto wybrać Przedszkole Nr 18
z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie?

bogata oferta
edukacyjna

indywidualne
podejście do dziecka

doświadczona kadra
pedagogiczna

miejsce rozwoju
empatii i akceptacji

Więcej o przedszkolu

Z życia naszego Przedszkola

Dzień Babci i Dziadka w grupie IV

To, czego dzieci potrzebują, w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia(…).
Rudolph Giulian
Dzień Babci i Dziadka w grupie IV.